Tom Tailor College Sport Man EDT

Машки парфем Tom Tailor College Sport Man EDT (Eau de Toilette). „College Sport Men“ е енергичен мирис за мажи, кој ја креира радоста на животот и има уникатен свеж и младешки мирис. Парфемот е одличен додаток на првиот стил на младиот, динамичен и самоуверен човек. Современиот и свеж мирис совршено ја нагласува индивидуалноста на неговиот корисник.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

SKU: Не е достапно Категории , Ознака:

Description

Составот на парфемот се отвора со светли освежувачки ноти од бергамот (Citrus bergamia), слабо горчлив лимон, розов пипер и пикантен кардамон, кои полека се мешаат со сензуалниот јасмин, цвет од портокал и шафран. Основата е претставена со ноти на боровото дрво кедар, сандалово дрво, пачули и тутун.
Врвни ноти:
● бергамот – цитрусна горчлива нота со мала елегантна арома
● лимон – свежа арома на цитрус со засилувачки ефект
● розов пипер – топла, дрвенесто-пикантна арома
● кардамон – интензивна, слатка, мирисна и малку пикантна арома
Средни или срцеви ноти:
● портокалов цвет – длабока слатко-цветна нота со чиста и свежа арома
● шафран – пикантна, дрвенесто-слатка арома, со нијанси на сандалово дрво
● јасмин – опијатна, слатка-цветна нота со зелени нијанси
Основни ноти:
● кедар – заводлива и меланхолична дрвенеста нота
● сандалово дрво – класична ориентална нота со длабок зелен мирис и дрвена нијанса
● пачули – слатка зелена нота која носи егзотичен вкус и лесен дрвенаст мирис
● тутун – топла и слатка нота со нијанси на виски, карамела и јавор

Дополнителни информации

Големина

30ml, 50ml

Brand

TOM TAILOR

Tom Tailor College Sport Man EDT

Select Options

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.