Tom Tailor Exclusive Man EDT

1,120.00 ден1,646.00 ден

Машкиот парфемот Exclusive Man на Tom teilor EDT (Eau de Toilette), со својата цитрус-пикантна арома, е совршен за жешки летни денови и вечери. Создава елементи кои одразуваат елеганција, сензуалност и модерност. Тоа е дел од линијата создадена за најблиските и моментите споделени со нив. Одењето боси на плажа, разговорите и чекање на изгрејсонцето – ова се малите работи кои стануваат незаборавни моменти. „Ексклузивните“ мириси се инспирирани од овие моменти и ја отелотворуваат интимната врска помеѓу „тој“ и „неа“.

SKU: Не е достапно Категории , Ознака:

Description

Парфемот Exclusive Man на Том Тајлор, со својата цитрус-пикантна арома, е совршен за жешки летни денови и вечери. Создава елементи кои одразуваат елеганција, сензуалност и модерност. Тоа е дел од линијата создадена за најблиските и моментите споделени со нив. Одењето боси на плажа, разговорите и чекање на изгрејсонцето – ова се малите работи кои стануваат незаборавни моменти. „Ексклузивните“ мириси се инспирирани од овие моменти и ја оделотворуваат интимната врска помеѓу „тој“ и „неа“.
Мирисните компоненти на парфемот се:
Врвни ноти:
● бергамот – цитрусна горчлива нота со мала елегантна арома
● грејпфрут – силна ароматична арома што го крева расположението
● нане – кул зелена нота со пиперска нијанса
● ѓумбир – остра и зачинета нота
Средни нотии:
● јаболко – слатка и заводлива арома што е тешко да се одолее
● лаванда – светла, заситена и интоксибилна арома со цветно-тревни ноти
● шафран – пикантно, дрвенесто-слатка арома, со нијанси на сандалово дрво
● ананас – свежа овошна нота со малку горчлив вкус што дава тропска арома
Основни ноти:
● килибар – топла, слатка и малку ориентална арома
кожа – длабока арома која потсетува на производи од кожа
● сандалово дрво – класична ориентална нота со длабок зелен мирис и дрвена нијанса
● мошус – длабока и остра арома што го балансира целокупниот состав на парфемот и додава навест за сензуалност и топлина
● пачули – слатка зелена нота која носи егзотичен вкус и лесен дрвен мирис

Дополнителни информации

Големина

30ml, 50ml

Brand

TOM TAILOR

Tom Tailor Exclusive Man EDT

Select Options