Tom Tailor

Filters
Done
 • 1,230.00 ден1,646.00 ден

  Adventurous Extreme е нов парфем на Tom Tailor за мажи во 2023 година. Мирисот е слатко-синтетички.  Adventurous Extreme е за вистински авантуристи, ги руши границите и инспирира нови предизвици. Сè е за да се чувствувате слободно и да се соочите со непредвидливоста на животот. Животот е авантура; авантура која не може да биде поекстремна
  Горни ноти: љубичица, шафран, елеми масло.
  Срцеви средни ноти: кедар, лаванда, кашмир дрво.
  Основни ноти: килибар, мов, гвајак.

 • 1,210.00 ден

  Adventurous Extreme е нов парфем на Tom Tailor за мажи во 2023 година. Мирисот е слатко-синтетички.
  Ограничено издание (Limited edition).
  Сетот вклучува: 1 x тоалетна вода (30 ml), 1 x гел за туширање (100 ml)
  Горни ноти: љубичица, шафран, елеми масло.
  Срцеви средни ноти: кедар, лаванда, кашмир дрво.
  Основни ноти: килибар, мов, гвајак.

 • 1,120.00 ден1,646.00 ден

  TOM TAILOR free to be woman парфем за жени го одразува мирисот на слободна и храбра жена. Се отвора со свежина со горните ноти на бергамот, лимон и иланг, додека зрачи со женственост со средните ноти на крин, цвет од портокал и јасмин. Основните ноти на сандалово дрво, ванила, амбра и мошус му даваат на финалниот состав префинет и сладок мирис. Женскиот мирис на TOM TAILOR free to be е идеален избор за жени кои самоуверено одат по својот пат.

 • 1,120.00 ден1,646.00 ден

  TOM TAILOR free to be машка тоалетна вода е мирис кој зрачи со допир на слобода. Мирисниот состав започнува со горните ноти на грејпфрут, пелин и нане, кои се отвораат за да претставуваат бестрашен маж. Средните ноти на здравец, лаванда и ананас во овој состав даваат свежина и малку сладост на мирисот, додека основните ноти на сандалово дрво, кедар, тонка, амбра и ветивер зрачат со префинетост. TOM TAILOR free to be man тоалетна вода ќе ви даде особено ослободувачко искуство на мирис.

 • 1,120.00 ден1,646.00 ден

  Happy To Be е нов парфем на Tom Tailor за жени.
  Мирисот е водено-свеж со натпросечна долготрајност.
  Топ ноти: Горчлив портокал, Грејпфрут, Лимон, Бел ѓумбир.
  Срцеви средни ноти: Водени ноти, Сол, Ванила.
  Основни ноти: Килибар, Кашмир, Сандалово дрво.

 • 1,210.00 ден

  Tom Tailor Happy To Be сет за жени (30мл парфем + гел за туширање 150мл).

  Happy To Be е нов парфем на Tom Tailor за жени.
  Мирисот е водено-свеж со натпросечна долготрајност.
  Топ ноти: Горчлив портокал, Грејпфрут, Лимон, Бел ѓумбир.
  Срцеви средни ноти: Водени ноти, Сол, Ванила.
  Основни ноти: Килибар, Кашмир, Сандалово дрво.

 • 1,120.00 ден1,646.00 ден

  NEW BLUE е нов парфем (тоалетна вода) за мажи на Tom Tailor.
  Тип и група на мирис: фугер(fougère) ноти, ароматичен мирис
  Горните ноти: цитрус, зеленило, зачини
  Средни ноти: цвеќиња, роза, виолетова
  Основни ноти: килибар, дрвенести ноти, мошус

 • 1,120.00 ден1,646.00 ден

  Tom Tailor UNIFIED Eau de Parfum за жени е дел од семејството на цветни овошни мириси. Во горната нота, овошните мириси на калинка и мандарина се комбинирани со ледена касина и остар бергамот. Топлиот мирис на цветот од кајсија му дава цветна топлина на отворот. Во средните ноти продолжуваат цветните елементи на мешавина од егзотични цветови од магнолија и лотос. Благородниот божур го заокружува целиот состав на мирис. Во основната нота, слатките дрвени акорди од кедар се комбинирани со килибар. Сензуалниот османтус ја заокружува основната нота и додава женствен карактер на овој мирис. Мирисот Tom Tailor UNIFIED е вистинскиот избор кога сакате да ја истакнете женственоста.

 • 1,120.00 ден1,646.00 ден

  Заедно сме посилни! Tom Tailor UNIFIED тоалетна вода за мажи има пријатен мирис кој се отвора со горните ноти на бергамот и бобинки од смрека, а се надополнува со освежителни водни акорди. Средните ноти се спојуваат во топлината на килибарот и слатките дрвенести ноти на кедар, кои се заокружени со елегантни бели цветови со нивната свежина. Основната нота на тоалетната вода Tom Tailor UNIFIED го комбинира дрвениот мирис на ванила и кашмир и топлата дива нота на мошус, што обезбедува долготрајно машки мирис.

 • Out of Stock
  1,210.00 ден

  Машки парфем Tom Tailor Be Mindful Man EDT (Eau de Toilette). Мирис создаден за мажи кои бараат и знаат како да постигнат баланс во животот. Во стилското шише собрани се чистата радоста, оптимизам и позитивна енергија кои се должат на комбинацијата на пикантни ноти од ѓумбир и бибер, со цитрусови акценти на лимон и грејпфрут. Покрај нив, содржани се ноти од плодот манинка, лаванда и кедрово дрво, за да стигнат до основата од кожа, килибар и ветивер.

  Ноти на мирисот
  Врвни ноти: ѓумбир, пиперка, лимон, грејпфрут
  Срцеви ноти: овошје од Манинка, лаванда, кедар
  Основни ноти: Кожа, Килибар, Ветивер

 • 1,210.00 ден

  Tom Tailor Be Mindful сет женски (30мл EDT + гел за туширање 100мл)
  Женски парфем Tom Tailor Be Mindful Woman EDT (Eau de Toilette) е претскажувач на пролетта и доброто расположение. Женсвен мирис кој започнува со “рафални” ноти од сок на портокал и мандарина, кои се многу интензивни и освежувачки. Срцевите, средни ноти на мирисот се комбинација од момина солза и кадифени праски, а основните ноти се должат на мошусот и кремаста ванила. Така цветно-овошниот мирис потсетува на првите зраци на сонцето.

 • 1,120.00 ден1,646.00 ден

  Тоалетна вода за жени Tom Tailor By the sea е инспириран од сензуалното искуство на еден ден на море, а мирисот комбинира цветни, агруми и овошни ноти.
  Секое едно прскање на овој мирис испушта чувство на бестежинска состојба и слобода – како ден на море.
  Ноти на мирисот:
  Врвни ноти: Лимон, зелено јаболко, озонски ноти, кисел портокал (Bitter orange)
  Срцеви ноти: Јасмин, соларна нота, роза, маринада
  Основни ноти: кедрово дрво, ванила, вербена ратение

 • 1,120.00 ден1,646.00 ден

  Новите мириси на Tom Taylor By The Sea се инспирирани од сензуално искуство еден ден на море.
  Мирис за мажи кои го сакаат морето и бараат слобода – како безгрижен ден покрај море.
  Со јачина, виталност и оригиналност на водата, овој машки мирис на Tom Tailor има динамичен состав на свежи и водени нијанси.
  Ноти на мирисот:
  Врвната нота: остра и зачинета комбинација на сол и мента.
  Средни срцеви ноти: љубичица, здравец и гајак дрво.
  Основни ноти: сандалово дрво, грав тонка, мошус.

 • 1,210.00 ден

  Tom Tailor forHER сет женски (30мл EDT + гел за туширање 100мл)
  Tom Tailor for HER EDT (Eau de Toilette) е цветно овошен мирис за жени. Врвни ноти се бергамот, праска и ѓумбир;
  Средните ноти се роза, фрезија и мирабела слива; Основни ноти се дабов мов, кедрово дрво и мошус.
  Во луксузно кристално шише дијамантско сечено и гравирано.

 • 1,210.00 ден

  Tom Tailor for HIM сет машки (30мл EDT + гел за туширање 200мл)

 • 1,120.00 ден1,646.00 ден

  Tom Tailor PURE for hеr e женски парфем кој ги гали сетилата и кожата, едноставно мириса заносно!
  Состав на мирисната нота на женски парфем Tom Tailor PURE:
  Горна нота: бергамот, роза, цвет од портокал.
  Средна срцева нота: јасмин, мошус, килибар.
  Основна нота: ветивер, ванила, пачули.