Tom Tailor College Sport Woman EDT

Женски парфем Tom Tailor College Sport Woman EDT (Eau de Toillete). Лесен цветно-овошен парфем за жени, кој има уникатно свеж и младешки мирис. Мирисот е одличен додаток на први стилот на младата, енергична и самоуверена жена. Современиот и свеж мирис совршено ја нагласува индивидуалноста на неговиот корисник. Во составот на парфемот доминираат свежи цитрусни ноти од бергамот и портокал, проследени со ноти од портокалов цвет и корен од ирис. Конечните ноти на аромата се претставени од мошус, килибар и кремаста ванила.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

SKU: Не е достапно Категории , Ознака:

Description

Женски парфем Tom Tailor College Sport Woman EDT (Eau de Toillete). Лесен цветно-овошен парфем за жени, кој има уникатно свеж и младешки мирис. Мирисот е одличен додаток на први стилот на младата, енергична и самоуверена жена. Современиот и свеж мирис совршено ја нагласува индивидуалноста на неговиот корисник. Составот на парфеми се отвара со свежи цитрусни ноти од бергамот и портокал, проследени со арома од портокалов цвет и корен од ирис. Конечните ноти на аромата се претставени од мошус, килибар и кремаста ванила.
Врвни ноти:
● бергамот – цитрусна горчлива нота со мала елегантна арома
● портокал – универзална цитрусна нота што носи свежина и леснотија во парфемскиот состав
Средни или срцеви ноти:
● портокалов цвет – длабока слатко-цветна нота со чиста и свежа арома
● корен од ирис – експресивна медено-цветна арома, се користи како фиксатор на составот на парфеми
Основни ноти:
● мошус – длабока и остра арома што го балансира целокупниот состав на парфемот и додава навест за сензуалност и топлина
● килибар – нота со богата арома која создава чувство на топлина и атмосфера и носи ориентален дух
● ванила – слатка, пријатна и утешна нота

Дополнителни информации

Големина

30ml, 50ml

Brand

TOM TAILOR

Tom Tailor College Sport Woman EDT

Select Options

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.