Tom Tailor UNIFIED парфем за жени

1,120.00 ден1,646.00 ден

Tom Tailor UNIFIED Eau de Parfum за жени е дел од семејството на цветни овошни мириси. Во горната нота, овошните мириси на калинка и мандарина се комбинирани со ледена касина и остар бергамот. Топлиот мирис на цветот од кајсија му дава цветна топлина на отворот. Во средните ноти продолжуваат цветните елементи на мешавина од егзотични цветови од магнолија и лотос. Благородниот божур го заокружува целиот состав на мирис. Во основната нота, слатките дрвени акорди од кедар се комбинирани со килибар. Сензуалниот османтус ја заокружува основната нота и додава женствен карактер на овој мирис. Мирисот Tom Tailor UNIFIED е вистинскиот избор кога сакате да ја истакнете женственоста.

SKU: Не е достапно Категории , Ознака:

Description

TOM TAILOR UNIFIED woman е парфем за жени од групата на цветно овошни мириси.

Горните ноти: калинка, ледена касија, бергамот, мандарина, цвет од кајсија

Средни ноти: божур, магнолија, лотос

Основни ноти: кедрово дрво, килибар, мошус, османтус

Дополнителни информации

количина

30ml, 50ml

Brand

TOM TAILOR

Tom Tailor UNIFIED парфем за жени

Select Options