Tom Tailor Urban Life Man EDT

990.00 ден1,490.00 ден

-12% Off

Машки парфем Tom Tailor Urban Life Man EDT (Eau de Toalette). „Urban Life Man“ е стилски машки парфем кој спаѓа во групата дрвени мириси. Свеж и маженсвен, специјално создадено за модерни и самоуверени мажи кои го сакаат животот во големиот и брз град и знаат да уживаат во секој момент. Во составот доминираат мирисните ноти на освежувачките агруми, претставени со лимон, бергамот и мандарина, проследени со мирисна лаванда и ловоров лист

SKU: Не е достапно Категории , Ознака:

Description

Комбинацијата на свежина од агруми со дрвени нијанси дава чувство на слобода, индивидуалност и немилосрдна енергија. Во составот доминираат мирисните ноти на освежувачки агруми, претставени со лимон, бергамот и мандарина, проследени со мирисна лаванда и ловоров лист. Сензуалниот мошус и дрвениот мирис на кедар и пачули ги ставаат завршните допири на миризливиот состав.
Врвни ноти:
● бергамот – цитрусна горчлива нота со мала елегантна арома
● лимон – свежа арома на цитрус со засилувачки ефект
● мандарина – слатка цитрусна нота со медена нијанса
Средни или срцеви ноти:
● лаванда – светла, заситено опојна арома со цветно-тревни ноти
● ловоров лист – слатка смолеста арома која совршено се вклопува во цветните, овошните, ориентални и дрвенести парфеми
Основни ноти:
● кедар – заводлива и меланхолична дрвенеста нота
● пачули – слатка зелена нота која носи егзотичен вкус и лесен дрвен мирис
● мошус – длабока и остра арома што го балансира целокупниот состав на парфемот и додава ноти на сензуалност и топлина

Дополнителни информации

Големини

30ml, 50ml

Brand

TOM TAILOR

Tom Tailor Urban Life Man EDT

Select Options