Нега на лице

Филтрирај
Done
 • 850.00 ден

  Регенерирачка ноќна крема за лице со магарешки трн и чиа на Dr.Scheller за многу сува кожа.
  • Го поддржува процесот на природна регенерација
  • Ја смирува кожата
  • Го обновува липидниот слој на кожата
  • Ја измазнува сувата кожа
  Смирувачка нега: Богатата крема го подобрува и поддржува природниот процес на регенерација во текот на ноќта. Го зајакнува липидниот баланс на кожата, ја зголемува еластичноста на кожата и го елиминира непријатното чувство на сува кожа. Ја обновува и балансира кожата навечер.
  Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која го користи комплексот PhytoSolve®* од лецитин од соја и други корисни состојки во форма на микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Маслото од магарешки трн делува од надвор кон внатре. Другата главна активна состојка со висок квалитет, чија екстрактот се капсулира во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре према надвор.
  *регистрирана трговска марка на Lipoid
  Начин на употреба: Нанесете навечер на чиста кожа и нежно масирајте со лесни движења.

 • 630.00 ден

  Хидратантен флуид за лице од лубеница и моринга за комбинирана кожа. Функција:
  • Има мат ефект и го намалува сјаењето на лицето.
  • Заштитува од сина светлина, УВ и инфрацрвено зрачење
  • Ја навлажнува и заштитува кожата од дехидрираност
  • Го намалува формирањето на слободни радикали
  • Заштитува од загадување од урбаната средина

  Лето, сонце, плажа и сончање – чиста работа! Но, треба да ја заштитиме кожата не само од УВ зраци. Зрачењето од сината светлина, како и штетните влијанија на надворешната околината се стресни дополнително за нашата кожа и може да доведе до иритација, сушење и предвремено стареење.

  Заштитниот 24ч. навлажнувачки флуид за лице е особено погоден за комбинирана кожа. Ја штити кожата деноноќно од предвремено стареење предизвикано од сина светлина, УВА и инфрацрвено зрачење, штетните ефекти на животната средина и слободните радикали. Кожата е оптимално навлажнета и маснотијата на Т-зоната е избалансирана.

  Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс PhytoSolve® од масло од семе од лубеница, масло од семе од моринга и екстракт од бел ѓумбир – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Маслото од семе од лубеница и екстрактот од бел ѓумбир делуваат однадвор. Другата главна активна состојка – маслото од моринга, продира капсулирано во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре.
  * регистрирана трговска марка на Lipoid.

  Начин на употреба:

  Нанесете наутро и навечер на исчистено лице со лесни масирачки движења.

 • 910.00 ден

  Dr. Scheller Арган и Амарант дневната крема против брчки гарантиран ефект:
  • Лифтинг ефект
  • За зрела кожа
  • Ги минимизира брчките
  • Ги измазнува фините линии
  • Ја подобрува еластичноста на кожата
  • Ја зајакнува отпорноста на кожата
  Природен „лифтинг“ секој ден! Зацврстувачкиот дневен крем против брчки (50 ml) ја враќа младешката свежина на кожата. Ги минимизира фините линии и брчките, ја зајакнува еластичноста и еластичноста на кожата. Ја заштитува кожата од предвремено стареење и штетните ефекти на слободните радикали. Обезбедува совршена хидратација.
  Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс од масло од арган PhytoSolve® *, екстракт од семе од амарант и хијалуронска киселина – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Органското масло од семе од арган работи однадвор во. Другата главна активна состојка – висококвалитетно масло од амарант, продира капсулирано во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре.
  * регистрирана трговска марка на Lipoid
  Начин на употреба: Нанесете наутро по миење на лицето, и после тонирање и нанесување серум. Нежно тријте со лесни масирачки движења.

 • 135.00 ден

  Сертифицирана Лист маска против брчки со Арган и Амарант.
  Без сомнение лист – маските се мегахит! Тие се погодни кога сте на пат, лесни за употреба и брзо дејствување.
  Ултра-тенкиот неткаен лист целулоза е импрегниран со природен состав на активни состојки, како што се органски екстракт од арган, екстракт од семе од амарант и вредна хијалуронска киселина.
  Се става директно на лицето неколку минути за да обезбеди ефективна богата нега на кожата. Листот совршено се вклопува во формата на лицето и е 100% биоразградлив.
  Дејство:
  • Ги намалува линиите и брчките
  • Ја зголемува еластичноста и ја затегнува кожата
  • Го подобрува процесот на природна регенерација
  • Ги брише надворешните знаци на предвремено стареење
  • За свеж, сјаен и рамномерен тен.

  Начин на употреба:
  Нанесете ја маската веднаш по миењето на лицето и нежно притиснете. Отстранете го заштитниот слој и прилагодете ги контурите.
  Потпрете се и опуштете се. Оставете да делува 15 минути. Отстранете ја маската. Остатоците може нежно да ги истриете во кожата.
  Наш совет:
  Во лето, ставете ја маската во фрижидер пред употреба, така што ќе обезбеди интензивна нега со свеж ефект на ладење.

 • 1,050.00 ден

  DR.SCHELLER Арган и Амарант Околуочна крема против брчки гарантиран ефект:
  • Лифтинг ефект
  • За зрела кожа
  • Ги брише намигнувачките брчки околу окото
  • Смирувачки ефект
  • Хидрирачки ефект
  • Ја подобрува еластичноста и еластичноста на кожата
  За совршени сјајни очи. Зацврстувачкиот крем за очи ја измазнува деликатната област околу очите и ги крие трагите на стареење. Има долготраен ефект. Ги брише брчките на лицето. Содржаните вредни состојки ја негуваат кожата во длабочина.
  Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс од масло од арган PhytoSolve® *, екстракт од семе од амарант и хијалуронска киселина – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Органското масло од семе од арган работи однадвор во. Другата главна активна состојка – висококвалитетно масло од амарант, продира капсулирано во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре.
  * регистрирана трговска марка на Lipoid

  Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на чиста кожа околу очите.

 • 490.00 ден

  Гел за миење лице против загадување од околната средина и загаден воздух.

  • Дополнителна нега со моментален ефект
  • Ги чисти порите нежно и длабоко
  • Без алкохол
  За сите типови на кожа

  Anti-Pollution Гелот за миење лице темелно ја отстранува шминката и нечистотиите од се по загадената животната средина и воздух.
  Целосно ги чисти порите и создава пријатно свежо чувство. Одговара за сите типови на кожа, во својот состав не содржи алкохол!

  Како да се користи:
  Нанесете наутро и навечер на влажна кожа, нежно масирајте и исплакнете темелно со вода.
  Главни активни состојки се: екстракт од Алое вера и екстракт од цветот на праска.

  • без силикони, минерални масла, парабени, вештачки бои и мириси
  • Произведено во Германија
  • толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана
  • 100% веган
  • Natrue сертифициран

 • 1,050.00 ден

  DR.SCHELLER Интензивен серум против брчки со Aрган и Амарант гарантиран ефект:
  • Ја намалува длабочината на брчките за 16% *
  • За зрела кожа
  • Ги минимизира брчките
  • Ја измазнува кожата
  • Ја подобрува еластичноста
  • Регенерира
  Интензивниот серум за лице, врат и деколте видливо ги измазнува линиите и брчките, хидрира и ги исполнува резервите на вода, ја штити кожата од штетни надворешни влијанија. Аргановото масло, екстрактот од семе од амарант и хијалуронската киселина обезбедуваат максимално дејство против брчки.
  Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс од масло од арган PhytoSolve® *, екстракт од семе од амарант и хијалуронска киселина – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Органското масло од семе од арган работи однадвор во. Другата главна активна состојка – висококвалитетно масло од амарант, продира капсулирано во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре кон надвор.
  * регистрирана трговска марка на Lipoid

  Ја намалува длабочината на брчките за 16% *
  Докажано е дека DR.SCHELLER Интензивниот серум против брчки ја намалува длабочината на брчките за + 16% по 28 дена.
  * Просечна вредност по 28 дена, тестирани 20 лица. Извор: Derma Consult Concept GmbH

  Начин на употреба:
  Нанесете наутро и навечер на чиста кожа.

 • 850.00 ден

  Интензивна регенерирачка ноќна крема за лице со магарешки трн и чиа на Dr.Scheller за сува и многу сува кожа.
  • Го поддржува процесот на природна регенерација
  • Ја смирува кожата
  • Го обновува липидниот слој на кожата
  • Ја измазнува сувата кожа
  Смирувачка нега: Богатата крема го подобрува и поддржува природниот процес на регенерација во текот на ноќта. Го зајакнува липидниот баланс на кожата, ја зголемува еластичноста на кожата и го елиминира непријатното чувство на сува кожа. Ја обновува и балансира кожата навечер.
  Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која го користи комплексот PhytoSolve®* од лецитин од соја и други корисни состојки во форма на микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Маслото од магарешки трн делува од надвор кон внатре. Другата главна активна состојка со висок квалитет, чиа екстрактот се капсулира во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре према надвор.
  *регистрирана трговска марка на Lipoid
  Начин на употреба: Нанесете навечер на чиста кожа и нежно масирајте со лесни движења.

 • 690.00 ден

  • Со ефект на пилинг, ги отстранува мртвите клетки на кожата
  • Ја измазнува кожата и создава сјаен тен
  • Хидрира и задржува вода во кожата
  • Го подобрува производството на колаген и ја затегнува кожата

  Нашата кожа се обновува на секои 28 дена, оставајќи мртви клетки на површината на кожата и може да ги заглави порите. За да се одржи сјајниот изглед на кожата, тие мора периодично да се отстрануваат. Само кога ќе се отстранат мртвите клетки, активните состојки и хидратантните креми можат да достигнат длабоко во кожата и природниот процес на опоравување на кожата да може активно да функционира.

  Ноќен серум против брчки со АХА киселини (овошни киселини) и обновувачка комбинација на екстракти од семе од арган, семе од амарант и корен од сладок корен ги отстранува мртвите клетки, ја измазнува зрелата кожа и го стимулира природниот процес на обновување на клетките.

  Начин на употреба:
  Вечерта по чистењето нанесете 1-2 капки на лицето и нежно тријте. Почекајте 5 минути Аплицирајте после ноќна нега. Мало трнење по апликацијата е нормално. Избегнувајте директен контакт со очите и усните. Заштитете ја кожата од изложување на сонце. Успешната грижа за Арган и Амарант е проширена со уште еден иновативен производ.

  Награда што го почитува мислењето на потрошувачите!
  Германското друштво за истражување на потрошувачи (ДтГВ) одговори на двете прашања оваа година. Околу 1.500 различни брендови беа прегледани и оценети од повеќе од 290.000 корисници. Овие брендови успеаја да се докажат во категориите задоволство, квалитет и цена.
  DR. SCHELLER има право да го носи печатот „Најдобар бренд на Германија“ во категоријата Квалитет.

 • 854.00 ден

  Смирувачка крема за лице со Бадем и Невен од Dr.Scheller
  За осетлива кожа
  Дејство:
  • Ги смирува иритациите и го намалува црвенилото на кожата
  • Навлажнува
  • Ја балансира кожата
  • 26-те потенцијални алергени мириси се исклучени од формулата
  • Без мирис

  Смирувачка крема за лице со органско масло од бадем, екстракт од календула и екстракт од алое вера го намалува благото воспаление и црвенило, ја храни и измазнува лушпестата кожа, интензивно ја навлажнува. Органското масло од соја го зајакнува и го враќа природниот заштитен слој на кожата. Ја штити кожата од штетни надворешни влијанија и ја штити од губење на влага.

  DR.SCHELLER серијата Бадем и Невен е исклучително погодна за многу чувствителна кожа. Производите смируваат благи воспаленија и црвенило, ја измазнуваат лушпестата кожа и ја враќаат рамнотежата на нежната кожа.
  Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која го користи комплекс PhytoSolve®*, кој преку микрокапсули ги пренесува чистите природни состојки длабоко во кожата. Органското бадемово масло делува однадвор према внатре а другата главна активна состојка невенот продира во кожата преку микрокапсули и технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре према надвор.
  * регистрирана трговска марка на Lipoid

  Начин на употреба:

  Нанесете наутро и навечер на чиста кожа со нежни масирачки движења.

 • 490.00 ден

  Тоник (вода) за миење лице против загадување од околната средина и загаден воздух.

  • Дополнителна нега со моментален ефект
  • Ги чисти порите нежно и длабоко
  • Тонизирачки ефект (ја затега кожата)
  • Смирувачки ефект
  • Регенерира
  За сите типови на кожа

  Anti-Pollution Тоник за миење лице ја измазнува и смирува кожата после миење, ја балансира нејзината кисела pH вредност и создава пријатно свежо чувство.
  Кожата е заштитена од штетните ефекти на слободните радикали и е совршено подготвена за следниот третман. Одговара за сите типови на кожа. Без алкохол!

  Начин на употреба:
  Нанесете наутро и навечер на влажна кожа, нежно масирајте и исплакнете темелно со вода.

  Главни активни состојки се: екстракт од Алое вера и екстракт од цветот на праска.

  • без силикони, минерални масла, парабени, вештачки бои и мириси
  • Произведено во Германија
  • толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана
  • 100% веган
  • Natrue сертифициран