Woly

Filters
Done
 • 315.00 ден

  Ако барате висококвалитетен производ за да ги заштити вашите производи изработени од металик кожа и да им даде убава, сјајна завршница тогаш Woly Metallic Spray е совршен избор за вас.
  Овој спреј на Woly за металик кожа е совршен за заштита и полирање т.е дава убава и сјај завршница на кожни предмети од металик кожа (чевли, чизми, мебел, чанти, новчаници и др.).

  Woly Metallic е лесен за употреба и е долготраен.

  Употреба:
  Внимателно отстранете ја нечистотијата пред употреба. Рамномерно испрскајте ги чевлите пред првата употреба и оставете да се исуши.
  Аплицирајте редовно.

 • 290.00 ден

  Woly white liquid е интензивно средство во бела боја кое се користи за избелување и одржување производи од бела мазна кожа. White Liquid од Woly е одличен производ за одржување на патики во бела боја но со него може да се одржуваат и текстилни спортски чевли. Содржи восоци кои ја негуваат и негуваат кожата. Специјалните бели пигменти обезбедуваат совршено покривање во бела боја.
  Пред употреба прво треба со крпа убаво да се отстрани прашината од површината на патиките.

 • 270.00 ден

  Woly Ideal полувлошка против лизгање на стопалото во чевелот. Функција: Дополнителна удобност во модерните чевли. Погоден за чевли со високи потпетици. Спречува лизгање на стапалото напред. Овозможува дополнително стабилност во чевелот. За поголема удобност во чевли со високи потпетици. Повеќе слоеви: (1) кожа (растително штавена), (2) пеноматеријал од латекс, (3) самолеплив слој. Саполеплива, се лепи со пошироката заоблена страна нанапред во чевелот. Универзален број.

 • 167.00 ден

  WOLY Perfect Gel е гел за одржување и чистење на сите видови мазна. Гелот ја чисти и ја храни кожата и гарантира дека кожата го задржува својот оригинален карактер.
  Гелот има неутрална боја, не свети, и дава мат изглед на кожата и затоа е исклучително погоден за мазни кожи.

 • 192.00 ден

  Крем за корегирање на мали оштетувања (гребаници) на чевли и други изработки од мазна кожа (чанти, мебел). Мали оштетувања како гребнатини на кожните чевли се случуваат во секојдневно, со кремот за корекција на WOLY ги отстранувате без да оставите траги од нив. После нансувањето на кремот оставете да исуши, по потреба можете да нанесе повторно, кога оштетувањето е поголемо. Потоа исполирајте со мека крпа за полирање на мазна кожа.

 • 262.00 ден

  Квалитетна крем боја за чевли од мазна кожа, со апликатор сунѓерче. Ја обновува бојата на чевлите, дава сјај и ја негува кожата. Се нанесува со апликатор сунѓерчето, се остава 10-15мин. да се исуши и потоа се полира со мека крпа за полирање. Гарантирано го зголемува векот на траење на чевлите.

 • 167.00 ден

  Квалитетна крем боја за чевли од мазна кожа. Ја обновува бојата на чевлите, дава сјај и ја негува кожата. Се нанесува со кружна четка за нанесување боја на Саламандер или со мека крпа за полирање.
  По нанесување, се остава 10-15мин. да се исуши и потоа се полира со мека крпа за полирање. Гарантирано го зголемува векот на траење на чевлите.

  [embed]https://www.youtube.com/watch?v=92tFBzIlpD4[/embed]
 • 158.00 ден

  Мека миризлива влошка за сите сезони. Двослојна влошка: горениот слој е изработен од вискоза и е со зелана боја, а долниот од двослоен пропустив материјал кој овозможува добра циркулација (вентилација) во чевлите.
  Во чевелот се поставува со вискозниот материјал со зелена бојас нагоре. Достапна во голермини 36 до 45.

 • 218.00 ден

  Специјална гума со тврда конзистенција, за чистење на сите видови на кожа и текстил и комбинации на материјали и бои. Ги отстранува и најтврдокорните дамки од површината на изработки од кожа и текстил (чевли, чанти, мебел, облека и др.). Посебно е ефикасна за чистење на дамки на велур кожа.